Kontakt og åbningstider

Her finder du kontaktoplysninger på skole og SFO.

Vinderup Skole

Sevelvej 27
7830 Vinderup

Kontakt

Hovednummer tlf.: 9611 5640
 

Email: vinderup.skole@holstebro.dk

 

EAN.NR: 5798004611371

CVR. NR: 29189927

Ledelse

Skoleleder

Mia Filtenborg Borup Kracht
Tlf.: 9611 5641

E-mail: Mia.Filtenborg.Borup.Kracht@holstebro.dk

Afdelingsleder for indskoling og SFO

Ellen Bettina Søgaard
Tlf.: 9611 5642

E-mail: eb.sogaard@holstebro.dk

Afdelingsleder for mellemtrin

Helle Dam Kjær
Tlf.: 9611 5643

E-mail: helle.dam.kjaer@holstebro.dk

SFO Dragen Sevelvej

Sevelvej 27
7830 Vinderup

EAN: 5798004611463

Kontakt

Tlf.: 9611 5657

 

Åbningstider - morgen                                      

Morgenpasning fra 06:00 – 08:00                

Åbningstider - eftermiddag                                                                                                                                    

Mandag - torsdag:    13:10 – 16:40                                         
Fredag:      13:10 – 15:45


Fælles feriepasning og lukkedage

Læs om fælles feriepasning og lukkedage på holstebro.dk

 

Administrativt personale

Skolesekretær

Laila Poulsgaard
Tlf: 9611 5640

E-mail: laila.poulsgaard@holstebro.dk

 

Teknisk personale

Teknisk serviceleder

Jesper Krogshede Ruby
Tlf.: 9611 5645

E-mail: jkr@holstebro.dk

 

Videncentret

Inklusionsvejleder

Jane Vinding
Tlf.: 9611 6444

E-mail: jane.vinding@holstebro.dk

PPR psykolog

Rikke Kragelund

Tlf.: 9611 5284

E-mail: rikke.kragelund@holstebro.dk

Skole- og dagtilbudssocialrådgiver

Louise Pedersen
Tlf.: 2091 5967

E-mail: louise.pedersen@holstebro.dk

SSP-medarbejder

Karen Pilegaard
Tlf.: 4047 0690

E-mail: sspkp@holstebro.dk

Sundhedsplejerske

Sille Mønsted
Tlf.: 4047 8339

Tale- og hørekonsulent

Lotte Meklenborg
Tlf.: 9611 5278

E-mail: lotte.meklenborg@holstebro.dk