Kontakt og åbningstider

Her finder du kontaktoplysninger på skole og SFO.

Vinderup Skole

Sevelvej 27
7830 Vinderup

Kontakt

Hovednummer tlf.: 9611 5640
Lærerværelse tlf.: 9611 5644
Bibliotek tlf.: 9611 5646

 

EAN.NR: 5798004611371

CVR. NR: 29189927

Ledelse

Skoleleder

Mia Filtenborg Borup Kracht
Tlf.: 9611 5641

E-mail: Mia.Filtenborg.Borup.Kracht@holstebro.dk

Konstitueret afdelingsleder

Helle Dam Kjær
Tlf.: 9611 5643

E-mail: helle.dam.kjær@holstebro.dk

Konstitueret SFO-leder

Ellen Bettina Søgaard
Tlf.: 9611 5655

E-mail: eb.sogaard@holstebro.dk

SFO Dragen Sevelvej

Sevelvej 27
7830 Vinderup

EAN: 5798004611463

Kontakt

Tlf.: 9611 5656

SMS: 9182 6604

Åbningstider - morgen                                      

Fælles morgenpasning fra 06:00 – 08:00                

Åbningstider - eftermiddag                                                                                                                                    

Mandag: 14:10 – 17:00                                         
Tirsdag:   14:10 – 17:00                                         
Onsdag:  13:10 – 17:00
Torsdag: 13:10 – 17:00
Fredag: 13:10 – 16:00

Bemærk nye åbningstider pr. 1. august 2021

Mandag - torsdag:  6.00 - 16.40

Fredag:                     6.00 - 15.45


Fælles feriepasning og lukkedage

Læs om fælles feriepasning og lukkedage på holstebro.dk

 

Administrativt personale

Skolesekretær

Laila Poulsgaard
Tlf: 9611 5640

E-mail: laila.poulsgaard@holstebro.dk

 

Teknisk personale

Teknisk serviceleder

Jesper Krogshede Ruby
Tlf.: 9611 5645

E-mail: Jesper.Krogshede.Ruby@holstebro.dk

 

Øvrig personale


Sundhedsplejerske

Sille Mønsted
Tlf.: 4047 8339

Skole- og dagtilbudssocialrådgiver

Malene Madsen
Tlf.: 9611 6461

E-mail: Malene.Madsen@holstebro.dk

PPR psykolog

Rikke Kragelund

Tlf.: 9611 5284

E-mail: rikke.kragelund@holstebro.dk

Inklusionsvejleder

Solveig Dyhr Sønderskov
Tlf.: 2095 3935

E-mail: solveig.dyhr.sonderskov@holstebro.dk

Tale- og hørekonsulent

Lotte Meklenborg
Tlf.: 9611 5278

E-mail: lotte.meklenborg@holstebro.dk