Kontakt og åbningstider

Her finder du kontaktoplysninger på skole og SFO.

Vinderup Skole

Sevelvej 27
7830 Vinderup

Kontakt

Hovednummer tlf.: 9611 5640
Lærerværelse tlf.: 9611 5644
Bibliotek tlf.: 9611 5646

 

EAN.NR: 5798004611371

CVR. NR: 29189927

Ledelse

Skoleleder

Mia Filtenborg Borup Kracht
Tlf.: 9611 5641

E-mail: Mia.Filtenborg.Borup.Kracht@holstebro.dk

Afdelingsleder

Ellen Bettina Søgaard Schrøder
Tlf.: 9611 5643

E-mail: eb.sogaard@holstebro.dk

SFO-leder

Rita Petersen
Tlf.: 9611 5655

E-mail: rita.petersen@holstebro.dk

SFO Dragen Sevelvej

Sevelvej 27
7830 Vinderup

EAN: 5798004611463

Kontakt

Tlf.: 9611 5655

SMS: 9182 6604

Åbningstider - morgen

Fælles morgenpasning fra 06:00 – 08:00

Åbningstider - eftermiddag

Mandag: 14:10 – 17:00
Tirsdag:   14:10 – 17:00
Onsdag:  13:10 – 17:00
Torsdag: 13:10 – 17:00
Fredag: 13:10 – 16:00


Fælles feriepasning og lukkedage

Læs om fælles feriepasning og lukkedage på holstebro.dk

 

SFO Dragen Sportsvej

Sportsvej 1
7830 Vinderup

EAN: 5798004611487

Kontakt

Tlf.: 9611 5660

SMS: 2362 8172

Åbningstider - eftermiddag

Mandag: 14:10 – 17:00
Tirsdag: 14:10 – 17:00
Onsdag: 13:10 – 17:00
Torsdag: 13:10 – 17:00
Fredag: 13:10 – 16:00
 

Fælles feriepasning og lukkedage

Læs om fælles feriepasning og lukkedage på holstebro.dk

Administrativt personale

Skolesekretær

Laila Poulsgaard
Tlf: 9611 5640

E-mail: laila.poulsgaard@holstebro.dk

 

Teknisk personale

Teknisk serviceleder

Jesper Krogshede Ruby
Tlf.: 9611 5645

E-mail: Jesper.Krogshede.Ruby@holstebro.dk

 

Sundhedspersonale

Skolesundhedsplejerske

Sille Mønsted
Tlf.: 4047 8339

E-mail: sille.monsted@holstebro.dk

Skole- og dagtilbudssocialrådgiver

Ellen Halgaard
Tlf.: 5156 7167

E-mail: ellen.halgaard@holstebro.dk

PPR psykolog

Marianne Lundsby Thomsen
Tlf.: 9611 5289

E-mail: marianne.lundsby.thomsen@holstebro.dk

Inklusionsvejleder

Solveig Dyhr Sønderskov
Tlf.: 2095 3935

E-mail: solveig.dyhr.sonderskov@holstebro.dk

Tale- og hørekonsulent

Lotte Meklenborg
Tlf.: 9611 5278

E-mail: lotte.meklenborg@holstebro.dk

 

 

keyboard_arrow_up